News

Tadas Bulotas on Arturas Gudaitis NBA pre-draft workouts

July 07, 09:56

Talentingo Lietuvos krepšininko Artūro Gudaičio sunkus ir daug fizinių jėgų pareikalavęs nuotykis Jungtinėse Amerikos Valstijose priartėjo prie pabaigos ir pasiekė savo kulminaciją. Šią naktį (2 val. Lietuvos laiku) NBA naujokų biržoje Kauno „Žalgirio“ puolėją gali pakviesti viena iš 30-ties stipriausios pasaulio krepšinio lygos komandų. Daugeliui žaidėjų tai – svajonė. Ne išimtis ir A.Gudaitis.

 

Kad taip nutiktų, A.Gudaitis nusprendė netgi atsisakyti dalyvavimo Lietuvos studentų krepšinio rinktinėje. O tokiam žingsniui prireikė drąsos, nes visi puikiai girdėjo rinktinės vyriausiojo trenerio Jono Kazlausko žodžius apie tuos jaunus žaidėjus, kurie norės atsisakyti žaisti už studentų ar jaunių rinktines. Toks sprendimas tikrai nepadės braunantis į vyrų rinktinę, o tai irgi yra A.Gudaičio svajonė. 

Nors pradžioje JAV buvo numatyti tik du sustojimai, A.Gudaitis dalyvavo net penkių NBA klubų peržiūrose – „San Antonio Spurs“, „Phoenix Suns“, „Detroit Pistons“, „Cleveland Cavaliers“. NBA naujokų biržos išvakarėse lietuvis spėjo padirbėti su „Boston Celtics“. Krepšininką stebėjo Jeffas Hornacekas, Stanas Van Gundy, Davidas Blattas, Bradas Stevensas. Nebuvo tik „Spurs“ vyriausiojo trenerio Greggo Popovičiaus. Visi kiti įvertino lietuvį. 

NBA naujokų birža yra nenuspėjama. Gali būti, kad A.Gudaitis netgi nebus pašauktas. O gali nutikti taip, kad savo pavardę išgirs dar pirmajame rate – tarp pirmų 30-ties krepšininkų. O tai jau reikštų ir sutartį su NBA klubu. 

Pirmą kartą gyvenime į Jungtines Amerikos Valstijas išvykusį A.Gudaitį lydėjo agentas Tadas Bulotas. Anot jo, apsilankymas NBA komandų peržiūrose dar labiau pakėlė krepšininko akcijas šią naktį vyksiančioje naujokų biržoje.  

– Kaip vertinate savo kelionę ir pasirodymus NBA komandoms?

– Pats galvoju, kad viskas praėjo vienareikšmiškai gerai. Reikia įvertinti ir tai, kad Artūras per šešias dienas dalyvavo penkiose peržiūrose ir teko skristi į penkis skirtingus miestus. Tai buvo tikrai labai sunkus krūvis fiziškai. Bet praėjo tikrai labai gerai, atsiliepimai labai geri. Na ir matysime, kaip čia viskas šiandien pasiseks (šypsosi). 

– Tai pakankamai uždari dalykai ir viešai komandos išvadų neskelbia, bet gal vis vien teko sulaukti kokios nors grįžtamos informacijos apie Artūro pasirodymus?  

– Gaunam tik per aplinkui. Niekas čia apie tokius dalykus tiesiogiai nekalba. Išskyrus galbūt Klivlandą. Ši komanda atvirai labai susidomėjusi. Bet jie patys nelabai tikisi, kad Artūras išbus iki to jiems priklausančio 53-io šaukimo. Na, o šiaip, iš visų komandų mus pasiekę atsiliepimai buvo geri. Ir iš San Antonijaus, ir iš Detroito, ir iš Fynikso. 

– Naujokų biržoje didžiausia tikimybė sulaukti kvietimo iš tos komandos, kurios peržiūroje dalyvavote? 

– Taip. Mes ir pasirinkome tas komandas, kurios rodė didžiausią susidomėjimą. Buvo ir daugiau, kurios norėjo, kad Artūras atvyktų. Bet kitos komandos buvo nelabai palankios mums. Įvertinome viską ir pasirinkome tas, kuriose Artūras pats labai norėtų būti, arba tas komandas, kurios tikrai juo labai domėjosi. Todėl taip, didžiausia tikimybė, kad Artūras sulauks vienos iš jų kvietimų. Bet, kita vertus, čia yra loterija. Ir kažką prognozuoti yra labai sunku. Čia visko nutinka.

– Kelios komandos, kurioms pasirodėte, turi pakankamai tolimus antrojo rato šaukimus, bet joms priklauso ir pirmojo rato gale esantys šaukimai. Kai kurie spėja, kad A.Gudaitis gali būti pašauktas pirmojo rato pabaigoje...

– Na, tarkim, į San Antonijų mes važiavome tik dėl šios galimybės. Bandėme kabintis už pirmo rato. O ar taip įvyks, ar ne, labai sunku pasakyti. Vienaip ar kitaip, su Artūru visas šis reikalas yra vėlyvas. Visi žinome, kad dar prieš pusę metų jo net nebuvo tarp prognozių. Jis palyginus neseniai pradėjo žaisti krepšinį, o dabar jis yra realiame antrojo rato penkioliktuke. 

– Ar patys stebėsite naujokų biržos ceremoniją? 

– Taip, stebėsime. Liksime čia, Bostone, ir žiūrėsime. 

– Ir jeigu išgirsite, kad Artūras kviečiamas pirmajame rate, kaip tai vertintumėte?

– Tai jau būtų virš teigiamo vertinimo (šypsosi). Tai tikrai būtų labai smagu. Bet kažkokių vilčių yra. Nes, tarkim, ir šiandien, Bostonas. Tikrai nėra dažnas dalykas, kad komanda tikrintų krepšininką tą pačią drafto dieną. 

– Pirmasis ratas yra sėkmingas ir finansine prasme, nes krepšininkai gali tikėtis garantuotos sutarties, kurios vertė siekia apie milijoną dolerių...

– Pirmasis ratas yra garantuota sutartis. Antrasis ratas sutarties negarantuoja. Pirmojo rato suma priklauso nuo šaukimo vietos. Pirmojo rato pabaigoje pašauktiems krepšininkams tenka apie milijono dolerių vertės sutartis, neatskaičius mokesčių. 

– Gal yra dalykai, kurie iškart peržiūrose krito NBA atstovams į akis?

– Visų pirma, tai jo fiziniai duomenys. Jo jėga, noras kovoti dėl kamuolių. Jis stengiasi iš visų jėgų. Visi, kurie darė testus, pastebėjo jo kūno tvirtumą. Ir ūgis. Daugelis rašo, kad jis yra 208 cm ūgio. Bet čia atlikus matavimus paaiškėjo, kad 210 cm ar 211 cm. 

– Kaip jaučiasi pats Artūras? Visgi pirma kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas, o čia dar ir pasirodymai penkioms NBA komandoms... 

– Jam tikrai nelengva, bet viskas tvarkoje. Kiekvieną dieną keliaujame į kitą miestą, tai dienotvarkė tokia tikrai įtempta. Atsikeli ryte, papusryčiauji, važiuoji į peržiūrą, ten sunkiai atidirbi apie tris valandas. Tikrai smarkus darbas. Po pasirodymo papietauji ir jau vėl važiuoji į oro uostą. Skrendi į kitą miestą. Tai sunku čia ką ir pasakyti apie tuos įspūdžius. Sunku ir įdomu, kaip čia viskas bus. 

Šaltinis: http://www.15min.lt/24sek/naujiena/amerika/kvietimo-i-nba-belaukiancio-arturo-gudaicio-agentas-viskas-praejo-vienareiksmiskai-gerai-873-512100