News

Kuzminskas: apie išskiskyrusią nuomonę su Šaru ir finalo ketverto vertą sudėtį Milane

January 19, 11:36

Mindaugas Kuzminskas savo kailiu pajuto nuotaikas, kurios kilo Lietuvoje, jam pasirinkus Milano „AX Armani Exchange“, o ne Kauno „Žalgirio“ pasiūlymą. Piktos žinutės feisbuke, linkinčios patirti traumą ar nieko nelaimėti, skriejo pirmosiomis metų dienomis, kai 28 metų puolėjas apšilinėjo kojas madų sostinę vadinamame Milane.

„Kaip juokauju, dabar esu tautos priešas numeris vienas“, – tuomet LNK žinioms liūdnai juokavo Kuzminskas.

Su Milano ekipa jis pasirašė pusantrų metų 1,5 mln. eurų sutartį, su galimybe vasarą grįžti į NBA. Jis atmetė dar mažiausiai trijų Eurolygos klubų pasiūlymus, įskaitant „Žalgirio“.

Kauno klubas aktyviai viliojo puolėją sugrįžti į žaliai baltų gretas, į šį darbą pajungdami ne tik direktorių Paulių Motiejūną ir sporto direktorių Robertą Javtoką, bet ir kelis pagrindinius komandos žaidėjus.

Vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius netgi pareiškė, kad „Žalgiris“ dėl Kuzminsko padarė daugiausia, kiek klubas buvo daręs per trenerio karjerą Laikinojoje sostinėje.

Iš savo pusės padarėme viską, kad jis būtų čia, – sakė „Žalgirio“ strategas. – Per pastaruosius metus, kiek esu čia, turbūt nebuvo tokio varianto, kad taip komanda stengtųsi pritraukti vieną žaidėją. Tiek iš žaidėjų pusės, tiek Paulius Motiejūnas „ėjo“ į kitų metų biudžetą, kad susilygintume su kitų komandų pasiūlymais. Žaidėjas pasirinko kitą komandą.“

Visgi pats Kuzminskas su tuo tokiu trenerio teiginiu nebuvo linkęs sutikti.

„Mano nuomone, gal ne visiškai taip buvo, – netiesiogiai atsakydamas Jasikevičiui, tinklalapiui „BasketNews.lt“ Milane sakė Kuzminskas. – Kaip ir prieš tai minėjau, manau, kad manęs labiausiai norėjo Milanas. Ne kartą kalbėjau su Milano treneriu ir tiesiog pasirinkau žaisti čia. Tai nebuvo vien finansinis aspektas, nes jis buvo geresnis kitoje šalyje. Mano nuomone, reikia važiuoti ten, kur labiausiai tavęs nori, ir šiuo atveju tai buvo Milanas.“

Jis sako paskambinęs Jasikevičiui po to, kai sudarė sutartį su Milano ekipa, ir paaiškinęs jam tokį savo sprendimą, tačiau asmeniškai su Šaru, priešingai nei su „AX Armani Exchange“ strategu Simone Pianigiani, per derybų procesą nesikalbėjo.

„Teko bendrauti su Pauliumi (Motiejūnu), Robertu Javtoku, bet su pačiu Jasikevičiumi – ne. Tik pasirašęs kontraktą jam paskambinau, norėjau paaiškinti, kodėl tokį sprendimą priėmiau, kelias minutes pakalbėjome, palinkėjo sėkmės ir tiek“, – pasakojo Kuzminskas.

Ar toks skirtingas trenerių dėmesys galėjo turėti įtakos priimant sprendimą?

„Nesame maži vaikai, bet žinoti, kad tavęs nori, žinoti situaciją, kaip tave mato komandoje, tai yra šioks toks pliusas, – atsakė Kuzminskas. – Bet negaliu sakyti, kad dėl to buvo priimtas kažkoks sprendimas.“

Pokalbis su Kuzminsku vyko iš karto po jo kol kas geriausių rungtynių vilkint raudonus Milano klubo marškinėlius. Trečiadienį į Malagos „Unicaja“ krepšį jis įmetė 17 taškų, o jo ekipa nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų Eurolygoje seriją, iškovodama pergalę 101:87.

– Mindaugai, į buvusios komandos krepšį įmetėte 17 taškų. Ko gero smagu jausti sugrįžtantį žaidimą? – „BasketNews.lt“ paklausė Kuzminsko.
 

– Taip, tos pirmos ketverios rungtynės nenusisekė nei man, nei komandai, iškovojome tik vieną pergalę, skaičiuojant ir Italijos pirmenybes. Žinojau savo formą, tai stebuklų nesitikėjau, kad iš karto nuversiu kalnus. Komanda irgi žinojo, kad reikės laiko įsibėgėti. Tikiuosi, kad tai po truputėlį ateina. Bet labiausiai džiugina pergalė, galų gale prieš „Unicaja“, ir sentimentai, ir treneris, su kuriuo praleidau savo ketverius karjeros metus. Dvigubas džiaugsmas.

– Kaip vyko darbas Amerikoje, palaikant sportinę formą iki atvykimo į Milaną?
 

– Dirbau individualiai. Ir dabar daromi testai su komanda, tai testuose gerai atrodau, tik tas žaidimo jutimas… Nepasakyčiau, kad pirmose rungtynėse žaidžiau labai tragiškai, bet (pataikymo) procentas prastas, ypatingai, kai pavargsti, bet tam reikia laiko. Tai sulyginčiau su vasara, kai ilgą laiką nežaidi, būna fizinio pasirengimo stovyklos, reikia įsivažiuoti ir visos komandos forma būna prasta. Tikiuosi, kad savo žaidimą atrasiu. Manau, mūsų komandoje yra daug aukštos klasės žaidėjų ir turime tuo pasinaudoti, kad neturėtume vieno lyderio, o iššautų, vis naujas.

– Buvote nustatęs datą, iki kada buvote nusiteikęs laukti NBA pasiūlymų – iki sausio vidurio. Kodėl tokia data ir kaip buvo su pasiūlymais iš kitų komandų?
 

– Realiausi variantai buvo pačią pirmą savaitę, buvau ir susidėjęs daiktus, išsikraustęs iš buto. Pritrūko plaukelio, kad tai būtų įvykę, bet ne viskas vyksta pagal tavo norus. Konkrečių komandų negaliu įvardinti, kai kurios kalbos buvo teisingos, kai kurių negaliu patvirtinti. O dėl konkrečios datos, tai tos komandos, kurios teikė viltį, atsakė anksčiau, todėl išsprendė dilemą, laukti ar ne.

– Ar teisybė, kad artėjant derybų su Milano ekipa pabaigai, turėjote pasiūlymą iš NBA komandos?
 

– Tai nebuvo kažkoks konkretus pasiūlymas. Tai būtų buvęs dvišalis kontraktas, didžiąją dalį reiktų žaisti Plėtojimosi lygoje, o aš tenai savęs nemačiau. Žinau, kad Eurolygoje lygis yra kur kas aukštesnis. Man tikslingiau žaisti čia, aukštesniame lygyje, negu žaisti D lygoje, su galbūt galimybe pasirašyti kontraktą ten.

– Kiek svarbus Milano klubo pasiūlyme buvo garantuotas kontraktas kitam sezonui?
 

– Tai buvo vienas iš pagrindinių kriterijų. Natūralu, kad norisi kažkiek ilgiau žinoti apie savo ateitį, nei keli mėnesiai. Ypatingai, kai nežinojau, kokia bus forma. Manau, kad tikrai priėmiau teisingą sprendimą. Komandos vizija dabar yra pasikeitusi: anksčiau Milane buvo gana didelė bėda, kad nepavykus sezonui, beveik visi žaidėjai buvo perkami nauji, įsigyjamos žvaigždės. Turi būti tęstinumas. Treneris tęstinumą mato, dauguma žaidėjų turi ilgus kontraktus. Be to, komandoje – du lietuviai, smagu, lengviau adaptuotis. Milanas buvo labai lankstus ir būtent jie išreiškė didžiausią norą mane turėti komandoje.

– Ar Milano komandos lietuviai svariai prisidėjo prie to, kad čia atvykote?
 

– Su Mantu nemažai kalbėjau, manau, kad mūsų požiūriai daug kur sutampa. Spaudoje galima daug ko prisiskaityti, o informacija iš komandos vidaus yra geriausia. Kaip matote, suteikė neblogą informaciją, jeigu čia esu.

– Pasirašius sutartį su Milano klubu, sakėte, kad tapo nemėgstamiausiu žmogumi Lietuvoje. Ar vis dar gaunate piktų žinučių feisbuke?
 

– Linkiu, kad „Žalgiriui“ kuo geriau sektųsi, nes kiekvieną kartą jiems nepasisekus, dar vis gaunu (tokių žinučių). Tai natūralu. Tai tik parodo, kokie tie dalykai yra slidūs. Vienas protingas žmogus man yra pasakęs, kad 20 proc. žmonių tave visą laiką palaikys, 20 proc. tave visą laiką smerks, o likę 60 proc. eis paleis srovę. Ta srovė buvo kažkiek prieš mane, bet manau, kad aš ir mano artimieji geriausiai žino, kodėl aš taip pasirinkau. Aš palaikau gerus santykius su „Žalgiriu“ ir „Unicaja“ bei linkiu jiems gero, tiesiog mano karjerai toks pasirinkimas buvo geriausias.

–  Ar galite patvirtinti tai, kad „Žalgiris“, kaip jie sakė, iš savo pusės padarė daugiausia, ką galėjo padaryti, kad prisiviliotų jus?
 

– Nežinau. Nelabai noriu ta tema per daug kalbėti, nes Lietuva yra maža ir norisi su visais gražiai sutarti. Mano nuomone, gal ne visiškai taip buvo. Kaip ir prieš tai minėjau, manau, kad manęs labiausiai norėjo Milanas. Ne kartą kalbėjau su Milano treneriu, ir tiesiog pasirinkau žaisti čia. Tai nebuvo vien finansinis aspektas, nes jis buvo geresnis kitoje šalyje. Mano nuomone reikia važiuoti ten kur labiausiai tavęs nori ir šiuo atveju tai buvo Milanas.

– Kokios jūsų asmeninės sportinės ambicijos Milane? Ko norisi pasiekti su šia komanda aikštelėje?
 

– Manau kad Eurolygoje turime šansų nedaug, bet vis tiek ateina žiūrovų ir mus palaiko. Turime pakilti iš dugno. Bet ambicija turi būti kitokia. Manau, kad žiūrint į mūsų komandą ant popieriaus, mes ne tik esame „Top 8“ komanda, bet ir turėtume būti finalo ketverte. Treneris į tai žiūri kaip į ilgalaikį projektą, ir šis sezonas turi būti kaip didelis pamatas kitam sezonui. Nėra kalbų, kad turime laimėti tiek Italijos taurę, tiek Italijos čempionatą.

– Vasarą turite galimybę pabandyti sugrįžti į NBA. Kokios yra jūsų viltys tai padaryti?
 

– Matėme, kad dauguma aukšto lygio žaidėjų, galiu pavardinti – Nando De Colo, Luigi Datome, Janas Vesely, daug kas išvažiavo ir net po įspūdingų sezonų ten negrįžo. Jei atvirai, apie tai negalvoju. Noriu, kad kuo greičiau sugrįžtų forma, noriu mėgautis krepšiniu, ir tada laikas parodys. Dabar esu ramus, kad sieju savo ateitį su Milanu, o kaip bus, taip bus.