News

Po Eurovizijos - visa galva į krepšinį: Marius Kiltinavičius laukia naujo iššūkio

March 28, 21:38

„Visas jo gyvenimas – vienas didelis krepšinio kamuolys“, – neseniai pasakodama apie savo vyrą Marių Kiltinavičių nusijuokė atlikėja Ieva Zasimauskaitė.

Pastarieji mėnesiai treneriui M.Kiltinavičiui – tikrai neįprasti. Specialistas trumpam vėl sugrįžo į tuos laikus, kai šalia krepšinio jo gyvenime sukosi ir muzika. Prieš dešimtmetį populiarumo viršūnę pasiekusioje vaikinų grupėje N.E.O. dainavęs M.Kiltinavičius dabar palaiko į Eurovizijos sceną Portugalijoje lipsiančią mylimąją Ievą.

„Euroviziniai reikalai mūsų gyvenime šiuo metu užima tikrai nemažai laiko. Tačiau krepšinis niekur nedingo – jo mano gyvenime pilna visada“, – lrytas.lt sakė 36-erių M.Kiltinavičius.


Norai kol kas neišsipildė

Praėjusią vasarą M.Kiltinavičius paliko darbą Marijampolės „Sūduvos-Mantigos“ klube, su kuriuo du metus paeiliui laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) trofėjų. Treneris kartu su savo agentu Tadu Bulotu svarstė, jog galbūt pavyks karjerą tęsti vienoje iš Lietuvos krepšinio lygos komandų. „Vyko kalbos su keliais klubais, tačiau niekas galiausiai taip ir nesusiklostė, – prisiminė M.Kiltinavičius, bene aktyviausiai sietas su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. – Negavau tokio pasiūlymo, kokio norėjau ir tikėjausi, tad nusprendžiau palaukti bei laiką praleisti kitaip – tobulininantis“.

Liepos mėnesį treneris dirbo Lietuvos dvidešimtmečių rinktinėje, su kuria Europos jaunimo čempionate užėmė šeštąją vietą, o vėliau trumpam pasuko už Atlanto. „Vasarą buvau nuvykęs į Hjustoną ir San Antonijų. Turėjau planų į NBA klubus nukeliauti ilgesniam laikui, bet galiausiai tie planai pasikeitė ir neseniai viešėjau Stambule, pas Davidą Blattą bei Kęstutį Kemzūrą“, – pasakojo M.Kiltinavičius. Jis kartu su Stambulo „Darussafaka“ strategu D.Blattu ir jo asistentu dirbančiu lietuviu praleido dešimt dienų. „Esu labai laimingas, kad turėjau progą pasimokyti iš tokių asmenybių“, – galimybe džiaugėsi M.Kiltinavičius.

Vėl lipo ant scenos

Teisę Lietuvai atstovauti didžiojoje Eurovizijos scenoje neseniai iškovojusi atlikėja I.Zasimauskaitė jau nuo pirmųjų pasiruošimo dienų į darbus įtraukė ir savo vyrą. O tam jis nė kiek nesipriešina. Pasirodymo režisierės sumanymu treneris netgi lipo ant scenos, kurioje jo žmona atliko jautrią dainą „When We’re Old“ .

„Neplanavau tapti pasirodymo dalimi, tačiau tame šiek tiek dalyvavau su džiaugsmu“, – tikino M.Kiltinavičius. Vyras, nors ir priklausė N.E.O. grupei, pats savęs dainininku niekada nelaikė. „Jis buvo tas, kuris gražiai atrodo ir kalba“, – neseniai kalbėdama apie vyro santykį su muzika, šypsojosi I.Zasimauskaitė. „Na, vokalas tikrai nebuvo pagrindinė priežastis, dėl kurios buvau grupės nariu, – antrino ir M.Kiltinavičius. – Bet apskritai, tas laikotarpis daug ko išmokė, geriau pažinau save“.

I.Zasimauskaitei nugalėjus nacionaliniame Eurovizijos atrankos etape, dabar Kiltinavičių šeimos mintys sukasi apie laukiantį pasirodymą Lisabonoje. Paklaustas, ar gyvenant sparčiu ritmu, namuose kyla daugiau ginčų, M.Kiltinavičius šyptelėjo. „Kiekvienoje šeimoje be ginčų neįmanoma, bet nuo to santykiai tik stiprėja ir darosi artimesni. Dalyvaujant tokiame konkurse šiek tiek įtampos natūraliai atsiranda, tačiau aš tam ir esu šalia Ievos, kad ją palaikyčiau. Žinoma, ji ir pati puikiai tvarkosi“, – sakė vyras.

Ruošiasi kibti į darbus

Krepšinio sezonui pasibaigus M.Kiltinavičius su agentu vėl pradės bendrauti su klubais ir treneriui dairytis naujos darbovietės. Kadangi specialistas tikrai nesiruošia be komandos praleisti dar vieno sezono, bus atviras visiems pasiūlymams, tačiau savo prioritetų nekeis. „Žinoma, noras dirbti LKL yra. NKL du metus peiliui pavyko iškovoti auksą, todėl natūralu, kad norisi eiti toliau. O ar tai pavyks, laikas parodys“, – svarstė M.Kiltinavičius.

Nors prieš kelerius metus jis Rusijoje sėkmingai dirbo su jaunimo komandomis, pridūrė į užsienį vykti kol kas nenorintis. „Man be galo įdomu dirbti Lietuvoje. Į tai ir koncentruosiuosi“, – užtikrino M.Kiltinavičius.

 
 
Source: https://sportas.lrytas.lt/krepsinis/2018/03/27/news/po-eurovizijos-visa-galva-i-krepsini-marius-kiltinavicius-laukia-naujo-issukio-5460289/