News

Dėl „Neptūną" aplenkusio jausmo apgailėstaujantis M. Mažeika apie ilgalaikę sutartį Vokietijoje: nežinai, kaip keliai gali pasikeisti

June 13, 13:44

Ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika praėjusią vasarą atsisveikino su uostamiesčio klubu.

 

Po septynerių metų pertraukos gynėjas su šeima turėjo pakuotis lagaminus ir keliauti į užsienį. Iš pradžių M.Mažeika iškeliavo į Estiją, bet netrukus sulaukė geresnio pasiūlymo Vokietijoje, tad persikėlė į Jenos „Science City“ klubą.

Pajėgi Vokietijos lyga lietuviui jau buvo pažįstama: 2004–2007 m. jis buvo atstovavęs Berlyno ALBA ir Bonos „Telekom Baskets“ ekipoms. „Prisiminiau, kad ten – taip pat aukšto lygio krepšinis, – šypsojosi M.Mažeika. – Niekas per daug nepasikeitė: kiekviena komanda su visais turi kovoti 40 minučių, nepriklausomai nuo to, varžovai pirmi ar paskutiniai“. M.Mažeikos statistika Vokietijoje per 19 minučių siekė 9,1 taško, 2,2 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo, o Jenos klubas sezoną baigė būdamas 13 turnyrinės lentelės vietoje.

Vis tik lietuvis sako, jog jo tikslai buvo kiek didesni. „Viskas gerai, tvarkingai, rezultatų galbūt nepasiekėme tokių, kokių norėjau pats, nors komanda ir patenkinta, jog pergalių daugiau nei praeitą sezoną, bet mano paties norai buvo didesni. Paliekam planus kitam sezonui. Viskas kaip ir buvo gerai, koją pakišo tik viena traumelė, kažkiek gal lėmusi ir mano, ir komandos rezultatus. Bet reziumė, kad viskas gerai“, – sakė į Lietuvą trumpam grįžęs gynėjas.

 

Kylančiu Vokietijos krepšinio lygiu pasidžiaugęs M.Mažeika dar nesibaigus sezonui susiejo ateitį su „Science City“ klubu – pasirašė sutartį iki 2020 metų. Kontaktas suteikia šiek tiek ramybės dėl ateities, todėl lietuvis nedelsė jo pasirašyti, tačiau ar tikrai pavyks taip ilgai išlikti šioje komandoje M.Mažeika tikras nėra.

„Mane įvertino, parodė didelį norą, suteikė geras sąlygas. Žinote, krepšinis yra toks: vieną dieną žaidi ten, kitą dieną gali žaisti kitur. Aišku, sutartis yra šioks toks garantas, bet krepšinyje niekada nežinai, kaip keliai pasikeis. Svarstau nebe vienas – su šeima. Su jais apsitarėme ir nusprendėme, kad geriau būtų nesiblaškyti. Čia geros sąlygos vaikams – mokyklos, darželiai, aukšto lygio mokslo miestas. Šeimynai tai tik į gerą“, – mano jis. Ar greitai padėti parašą paskatino ir 33-ejų metų amžius? „Oi, net nepagalvojau, labai gerai jaučiuosi. Iš tikrųjų, reiktų į pasą pasižiūrėti (Juokiasi). Jaučiuosi gerai, noro turiu, todėl apie amžių negalvoju. Yra nemažai pavyzdžių, kurie žaidžia dar ne tiek“, – juokėsi M.Mažeika.

Pasiilgęs Lietuvos M.Mažeika dabar jau yra čia grįžęs ir ne tik per televizoriaus ekraną gali stebėti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) kovas.

„Toks trumpas sezonas man gavosi, daug prisikeliavome, pamatėme. Aišku, Lietuvos visada pasiilgsti, ypač vaikai nori anksčiau grįžti namo. Bet dabar turime ilgą vasarą, ilsimės, mėgaujamės lietuvišku oru“, – sakė jis. Gynėjas neslepia, jog buvo apmaudu stebėti, kaip jo ilgametei „Neptūno“ komandai nepavyko laimėti paskutiniųjų penktųjų pusfinalio serijos rungtynių prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“. M.Mažeika buvo vienas tų, kurie prieš dvejus metus tokį patį mačą Vilniuje laimėjo. „Gaila, kad „Neptūnui“ nepavyko, jie buvo verti pergalės ir finalo. Buvo man prisiminimų ir apie savuosius laikus, žinau, ką reiškia tokias rungtynes laimėti Vilniuje. Gaila gaila, kad vyrai negalėjo pajusti to paties. Ar mane nustebino, kad komanda buvo arti finalo, nepaisant netekčių? Net neabejojau, kad treneriai ir „Neptūnas“ tęs pradėtus darbus ir bus viena pagrindinių komandų Lietuvoje bei kandžiosis Čempionų lygoje. Nebuvau nustebęs. Jei vienas ar kitas žaidėjas išeina, tai kažkiek kenkia psichologiškai, bet žaidimo braižas išlieka. Sezonas yra geras, aišku, jį reikia dar baigti sėkmingai“, – mano M.Mažeika.

Kad dar ateityje norės ir pats sugrįžti į LKL bei „Neptūno“ komandą, M.Mažeika neslėpė niekada. Tačiau to dar šiek tiek reikės palaukti. Dabar su didele intriga M.Mažeika laukia kaip jo palaikomai komandai baigsis serija prieš Panevėžio „Lietkabelį“ ir kaip baigsis finalas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“. „Visko gali nutikti – abi serijos bus įdomios“, – prognozavo LKL senbuvis.

 
 
 
Source: https://www.krepsinis.net/naujiena/del-neptuna-aplenkusio-jausmo-apgailestaujantis-m-mazeika-apie-ilgalaike-sutarti-vokietijoje-nezinai-kaip-keliai-gali-pasikeisti/286118